:: » STRONA GŁÓWNA ::

40K Role Play Game
Książki
Gry PC
Bitewniak
FanArt
Terminal
Wyraź Opinię

Co sądzisz o nadchodzącej premierze gry Space Marine?

  • To będzie przełom!
  • Zapowiada się dobrze
  • Zwiastuny mnie nie przekonują
  • Tragedia...

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15

  Triumwirat
 :: środa, 03 grudnia 2008 - 19:58 :: kategoria: Sepulchurum :: Dział: 40K Role Play Game ::

Triumwirat zarządzający sektorem Sepulchurum liczy sobie trzy i pół tysiąca lat, pierwszy raz posiedzenie jego członków - Gubernatora Sektora, Głównego Fabrykatora Adeptus Mechanicus oraz Arcybiskupa Sektora.
  40K.pl Poleca!Historia
Po raz pierwszy jego posiedzenie było zwołane przez Gubernatora Uthera Decimussa V Ferwalda wraz z wybuchem Wojny Grobowej i było zwane Radą Trzech, jej celem było obradowanie nad sprawami wojny i posunięciami wojsk przeciwko zdrajcom. Decyzje które zapadały na posiedzeniach Rady Trzech były wyjątkowo skuteczne i przynosiły sukcesy dlatego też postanowiono kontynułować spotkania po wojnie. Około 200 lat po Wojnie Grobowej Gubernator Ysvana Israd przemianowała Radę Trzech na Triumwirat i ustanowiła że jej tradycyjnymi członkami mają być ludzie o stanowiskach jakich powołał Uther to pierwszych obrad.

Po śmierci Ysvany Israd na Gubernatora został mianowany Timothiel Zhaan III Sirius który to stworzył Senatorum Sepulchurum, zwany po prostu Senatem. Gubernatorzy różnych systemów planetarnych mieli na nim zgłaszać swoje petycje, problemy lub propozycje reform które następnie były omawiane przez członków Triumwiratu i akceptowane lub nie.

Dzieje Senatu były wyjątkowo burzliwę, co parę lat był rozwiązywany czy to przez samych senatorów czy przez Triumwirat z powodów rosnącej korupcji i chęci wyłudzenia przez gubernatorów pieniędzy lub wojsk na swoje prywatne cele i małe wojenki. Około 1250 lat po Wojnie Grobowej został powołany urząd Straży Czystości której celem stało się prowadzenie śledztw wymierzonych przeciwko senatorom podejrzanym o korupcję, zdradę lub jakiekolwiek inne działanie które miało by na celu szkodzenie Imperium.

Jednakże nikt nie podejrzewał o możliwość bycia skorumpowanym członków Triumwiratu aż do czasu kiedy Arcybiskup Hedox Meternis rozpętał tak zwaną Zbawczą Wojnę, pod hasłami korupcji Triumwiratu i Senatu chciał zmusić lud do buntu i obalić Gubernatora oraz samemu przejąć władzę, jak też głosiły odkrycia Romara Veniss z Straży Czystości Meternis planował także odłączyć sektor od Imperium i stworzyć tu własne gwiezdne dominium, jednakże zanim Arcybiskup doprowadził do buntu na wielką skalę zabity wraz z innymi dwunastoma przywódcami buntu przez zabójcę Kastora Pereneza ze Świątyni Callidus.

Po tych wydarzeniach Triumwirat na podstawie petycji Senatorum Sepulchurum ogłosił że dotąd tradycyjne stanowisko Arcybiskupa w Triumwiracie będzie ruchomę i będą na nie powoływani różni ważni dla sektora ludzie, urząd ten miał być dożywotni i nie dziedziczny już po wszechczasy.

Władza
Triumwirat jest organizacją która dzierży tylko i wyłącznię władzę legislatywną a jego decyzje obejmują tylko i wyłącznie tereny sektora Sepulchurum przy czym do jego decyzji mogą odwołać się należące do Adeptus Mechanicus Światy Kuźnie. Władza Triumwiratu nie obejmuje także stacjonujących w sektorze Kosmicznych Marines z zakonu Czarnych Aniołów. Jeżeli na innych światach decyzja Triumwiratu nie zostanie przyjęta i wcielona w życie to jej gubernator zostaje uznany za wroga Imperium i zostaje przeciwko niemu wyprawiona armia.

Symbol
Triumwirat jako swą pieczęć którą zdobione są dekrety i rozporządzenia przyjął symbol kielicha Uthera Decimussa, ponieważ tradycyjnym symbolem rozpoczęcia obrad było pocięgnięcia łyka wina velesjańskiego z tejże czary.

Aktualny skład
Obecnie w skład Triumwiratu wchodzą sami starcy dlatego też najprawdopodobniej niedługo wszyscy oni zostaną przez kogoś zastąpieni. Gubernator Mikaelus Sudermann IV pomimo swego podeszłego wieku jednakże trzyma się zadziwiająco dobrze i pełen jest wigoru, często powtarza że gdyby nie kategoryczne zakazy od lekarzy z Officio Medicae to walczyłby na froncie Krucjaty wraz z Mistrzem Wojny Solonem. Podejrzewano go nawet o korzystanie z pomocy ciemnych sił dla podtrzymania swego życia jednakże śledztwo Ordo Malleus nic nie wykazało. Zaś Główny Fabrykator Melchiach Trismegistos jest wyraźnie już zmęczony rządzeniem sektorem i wolałby się wycofać na rzecz swego syna Rahaba jednakże zakazują mu tego ustanowione tysiąclecia temu prawa. Or Elsemani za to pełni swą funkcję właściwie tylko honorowo gdyż jest zbyt stary, schorowany i nie sprawny fizycznie żeby uczestniczyć w obradach a na jego miejsce ustanowiła się spora kolejka włączając Arcybiskupa Theriona, Mistrza Straży Czystości Vomusa Deca i Arcymistrza Administratum Sepulchurum Erasmusa Senekę.

:: autor: Raziel :: artykuł przeczytało dotąd: 1959 osób

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
   40K.pl © 2006 by orth | engine: PN | support min.: IE5.0 800x600
   Wszelkie prawa do zawartości, kodu i interfejsu serwisu zastrzeżone.
   Logotypy oraz materiały identyfikacyjne produktów linii wydawniczej Warhammer są własnością ich twórców
   gamesworkshop.com | blackindustries.com | blacklibrary.com | copcorp.pl
   zobacz także: Zamek Drachenfels | Fabularny.net

 realizacja:
 orth.com.pl

:: zegarki-i.pl | :: pieluchy dla dzieci

  40K.pl Poleca!