:: » STRONA GŁÓWNA ::

40K Role Play Game
Książki
Gry PC
Bitewniak
FanArt
Terminal
Wyraź Opinię

Co sądzisz o nadchodzącej premierze gry Space Marine?

  • To będzie przełom!
  • Zapowiada się dobrze
  • Zwiastuny mnie nie przekonują
  • Tragedia...

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15

  Sepulchurum - Wstęp
 :: sobota, 25 października 2008 - 23:34 :: kategoria: Sepulchurum :: Dział: 40K Role Play Game ::

Kiedyś na forum tego portalu ogłaszałem pracę nad sektorem Sepulchurum który zrodził się w mojej głowie. Na razie tworze wszystko sam więc całość będzie przeznaczona tylko do Dark Heresy jeśli jednak znajdą się jacyś zapaleńcy bitewniaka, znajdziecie również materiały przeznaczone do niego. Ten artykuł jest ogólnym opisem sektora, znajdziecie tu informacje o jego geografii, historii, organizacjach itp. Wszystko w skrócie. To jest oczywiście artykuł mający dać ogólny pogląd na sektor, później zaś będą ukazywać się bardziej szczegółowe artykuły.
  40K.pl Poleca!
Sektor Sepulchurum to jeden z Imperialnych sektorów leżących blisko siedliska Chaosu - Oka Terroru, co więcej, Sepulchurum według wszelkich danych znajduje się najbliżej Oka bo prawie na samej granicy. Swoją nazwę w Wysokim Gotyku która dosłownie oznacza grób zawdzięcza tak zwanej Wojnie Grobowej która miała tu miejsce trzy i pół tysiąca lat temu, wtedy to sektor zwał się Ankharis jednak wojna tak go zdewastowała że prawie cały był wymarły.

Geografia
Sektor Sepulchurum leży bardzo blisko Oka Terroru co sprawia że największym zagrożeniem dla obywateli Imperium tego sektora są niszczycielskie Siły Chaosu które często przenikają w jego głąb. Sektor Sepulchurum sąsiaduje w linii poziomej z sektorami Algedis, Obrimos, Vallus, Incorporate, Silesia i Vellaria. Zaś w linii pionowej z sektorami Algernon, Godhyie, Khevalda, Rabbi oraz Monastyr. Sepulchurum składa się z siedmiu sub-sektorów z których trzy są opanowane przez siły heretyków i czcicieli Chaosu. Sub-sektory pod kontrolą Imperium to Lacrima, Dei, Nostradamus i Mastigos zaś sub-sektory opanowane przez wyznawców Mrocznych Bogów to Moros, Tenebrae i Erosia. Sub-sektory Imperialne od heretyckich oddziela tak zwany Pas Czarnoksiężników który tak jak Oko Terroru jest wyrwą w rzeczywistości, z tym że swym kształtem przypomina właśnie pas. Stolicą Sepulchurum jest znajdujący się w sub-sektorze Mastigos świat-kopiec Peccatoria którego okrąża siedem księżyców. Jeden z nich - Avernus jest miejscową siedzibą Inkwizycji.

Historia
Niedawne odkrycia archeoxenologiczne prowadzone na terenie sektora przez Adeptus Mechanicus rzuciły światło na najdawniejsze dzieje tych terenów. Według badań te tereny oraz część sektora Monastyr były imperium obcych nazwanych przez tech-kapłanów Beztwarzowymi, powód jest prosty, na wszystkich ruinach i malowidłach jakie sie zachowały po nich zawsze są przedstawiani jako istoty bez twarzy. Beztwarzowi rządzili tą częścią galaktyki jakieś pięć tysięcy lat przed powstaniem pierwszego ludzkiego państwa na starożytnej Terrze. Jednak zmiótł ich nie do końca znany kataklizm.

Najnowsza historia zaś skupia się na Wojnie Grobowej która miała miejsce trzy i pół tysiąca lat temu. Wtedy to z Oka Terroru oraz Pasa Czarnoksiężników wyłoniły się armie Chaosu wspomagane przez zdradziecki Zakon Marines zwany Prorokami Nieuniknionego. Wojna dla zupełnie nie przygotowanego do walki sektora była niszcząca, bluźniercy zajmowali świat za światem i tylko nagła ofensywa Wielkiego Admirała Thorwalda Velka i pomoc Adeptus Astartes z Zakonu Czarnych Aniołów - jednego z Zakonów sukcesorskich Mrocznych Aniołów, zatrzymała pochód armii bluźnierców. Wyparto ich aż za Pas Czarnoksiężników co zakończyło Wojnę Grobową. Nikt wtedy nie miał sił odbijać trzech pozostałych sub-sektorów, ludzie musieli się odbudować i trzeba było powołać nowe regimenty Gwardii Imperialnej żeby w przyszłości miał kto walczyć.

Sytuacja dzisiejsza
W dniach dzisiejszych trwają dwie wojny. pierwsza z nich to Krucjata Solona którą prowadzi nowo mianowany Mistrz Wojny Solon z rodu Hermesów z planety Ordel. Jego celem jest przywrócenie na łono Imperium zdradzieckich sub-sektorów i oczyszczenie ich z herezji. Wspomagany jest przez zakon Czarnych Aniołów dowodzony przez Mistrza Zakonu Raziela*. Druga z wojen to Rekonkwista Tenebrusa której celem jest odbicie dwudziestu siedmiu planet sub-sektora Lacrima które zajął orczy wódz Grothgakiem Łapourywaczem.

Polityka
Sektorem Sepulchurum rządzi Triumwirat w którego skład wchodzą Gubernator Sektora Mikaelus Sudermann IV Główny-Fabrykator Adeptus Mechanicus w sektorze Melchiach Trismegistos oraz Wielki Astropata Or Elsemani.

*Ach ta mania wielkości :)

:: autor: Raziel :: artykuł przeczytało dotąd: 1631 osób

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
   40K.pl © 2006 by orth | engine: PN | support min.: IE5.0 800x600
   Wszelkie prawa do zawartości, kodu i interfejsu serwisu zastrzeżone.
   Logotypy oraz materiały identyfikacyjne produktów linii wydawniczej Warhammer są własnością ich twórców
   gamesworkshop.com | blackindustries.com | blacklibrary.com | copcorp.pl
   zobacz także: Zamek Drachenfels | Fabularny.net

 realizacja:
 orth.com.pl

:: zegarki-i.pl | :: pieluchy dla dzieci

  40K.pl Poleca!