:: » STRONA GŁÓWNA ::

40K Role Play Game
Książki
Gry PC
Bitewniak
FanArt
Terminal
Wyraź Opinię

Co sądzisz o nadchodzącej premierze gry Space Marine?

  • To będzie przełom!
  • Zapowiada się dobrze
  • Zwiastuny mnie nie przekonują
  • Tragedia...

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15

  Adeptus Custodes
 :: piątek, 25 stycznia 2008 - 15:58 :: kategoria: Publicystyka :: Dział: 40K Role Play Game ::

Adeptus Custodes (zwani także Strażnikami Imperatora bądź Custodianami) są strażnikami Pałacu Imperialnego i Złotego Tronu oraz osobistymi gwardzistami Imperatora. Mała, eliterna grupa Custodian zwana Towarzyszami licząca 300 członków Adeptus Custodes to wieczni strażnicy Władcy Ludzkości i nigdy go nie opuszczają. Adeptus Custodes są departamentem Adeptus Terra, rządu Imperium jednak odpowiadają tylko i wyłącznie przed swoimi przywódcami i Imperatorem, także to od nich zależy kto i kiedy może wejść do sali tronowej Imperatora do Sanctum Imperialis.
  40K.pl Poleca!Przywódca Custodian nosi tytuł Kapitana-Generała i ze względu na ważność Adeptus Custodes w Imperium Ludzkości często zajmuję miejsce w Senacie Wielkich Lordów Terry. Jednak wielu ludzi wierzy że Constantin Valdor, Wielki Custodianin żyjący w czasach Herezji Horusa i walczący u boku samego Imperatora przeżył wojnę domową i wciąż jest przywódcą Strażników Imperatora.

Tradycyjnym kolorem Adeptus Custodes jest czerń aczkolwiek przed czasami Herezji była to czerwień. Innym charakterystycznym elementem ich wizerunku jest Włócznia Gwardzisty, jest to broń energetyczna przypominająca halabarde dodatkowo została do niej załączona broń boltowa. Jest to potężna broń zarówno w walce w zwarciu jak i na odległość i wraz z stylem walki Custodian jest jednym z najbardziej zabójczych narzędzi znanych ludzkości. Tylko członkowie Adeptus Custodes mogą używać Włóczni Gwardzisty.

Jeśli ktoś chciałby poznać początki istnienia Adeptus Custodes ciężko było by mu ustalić cokolwiek konkretnego jednak pewną informacją jest to że Custodianie istnieli i byli aktywni jeszcze przed Wielką Krucjatą, zostali oni sformowani z pierwszych ochroniarzy Imperatora i to oni byli jednymi z pierwszych genetycznie ulepszonych ludzi.W czasach Wielkiej Krucjaty Imperatorowi zawsze towarzyszył kontygnent jego Strażników jednak niektórzy byli pojedyńczo wysyłani jako ambasadorzy na różne światy Imperium. Jednak kiedy Imperator zasiadł na Złotym Tronie postanowili ograniczyć wszelkie swe działania tylko do ochrony Pałacu Imperialnego.

Sam Pałac zaś to ogromna ilość budowli a nie pojedyńcza struktura i zajmuję swoimi rozmiarami prawie całą północną półkulę Terry. Pałac został podzielony na część Wewnętrzną i Zewnętrzną.
Wiele milionów Adeptów pracuje w Wewnętrznej części Pałacu która bardziej przypomina ogromne miasto niż cokolwiek innego. Zewnętrzny Pałac jest także bardzo zurbanizowany lecz żyją tu głównie ludzie którzy nie uzyskali tytułu Adepta, tak więc można tu spotkać wszelkiej maści kierowców, robotników i budowniczych.

Techkapłani z Marsa, członkowie Adeptus Mechanicus utrzymują ogromną strukturę Złotego Tronu podtrzymującego życie Imperatora. Lecz zanim człowiek stanie przed jaśniejącym obliczem Wielkiego Zjednoczyciela ujrzy wspaniałą Bramę Wieczności, są to ogromne wrota stworzone z najtwarszych materiałów znalezionych w galaktyce. Bramy Wieczności poza Custodianami strzegą dwa Tytany klasy Warhound już od 10 000 lat. Wzdłuż rozległego korytarza prowadzącego do Bramy Wieczności rozwieszone zostały flagi najwierniejszych sług Imperium - Kosmicznych Marines oraz Gwardii Imperialnej, powiewają one dumnie i obwieszczają wielkość Imperium Człowieka. Wizerunek na Bramie Wieczności przedstawia Imperatora, wyglądającego jak za czasów Wielkiej Krucjaty triumfującego nad swymi wrogami. Podczas Bitwy o Terrę w mrocznych czasach Herezji Horusa Primarcha Sanguinus samotnie odpierał ataki hord wyznawców Chaosu nie pozwalając im przedrzeć się przez Bramę do Sanctum Imperialis.

Pałacu który jest także sercem Administratum ale także siedzibą dwunastu Wielkich Lordów Terry którzy są najpotęzniejszymi ludźmi w Galaktyce strzeże nieustannie dziesięciu tysięcy Custodian, czuwając żeby nikomu nie stała się żadna krzywda.


:: autor: Raziel :: artykuł przeczytało dotąd: 3161 osób

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
   40K.pl © 2006 by orth | engine: PN | support min.: IE5.0 800x600
   Wszelkie prawa do zawartości, kodu i interfejsu serwisu zastrzeżone.
   Logotypy oraz materiały identyfikacyjne produktów linii wydawniczej Warhammer są własnością ich twórców
   gamesworkshop.com | blackindustries.com | blacklibrary.com | copcorp.pl
   zobacz także: Zamek Drachenfels | Fabularny.net

 realizacja:
 orth.com.pl

:: zegarki-i.pl | :: pieluchy dla dzieci

  40K.pl Poleca!