:: » STRONA GŁÓWNA ::

40K Role Play Game
Książki
Gry PC
Bitewniak
FanArt
Terminal
Wyraź Opinię

Co sądzisz o nadchodzącej premierze gry Space Marine?

  • To będzie przełom!
  • Zapowiada się dobrze
  • Zwiastuny mnie nie przekonują
  • Tragedia...

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15

  Świat Ojczysty: Cadia
 :: wtorek, 26 maja 2009 - 17:52 :: kategoria: Mechanika :: Dział: 40K Role Play Game ::

Cadia - planeta będąca największą twierdzą w Imperium. Doskonała ojczyzna dla bohatera! Prezentowany poniżej artykuł opisuje Unikalny Świat Ojczysty: Cadię. Jeśli chcesz aby twój bohater pochodził właśnie z Cadii po prostu wybierz na miejsce urodzenia Świat Imperialny i zmodyfikuj go według wzoru podanego poniżej.
  40K.pl Poleca!Unikalny Świat Ojczysty: Cadia (Świat Imperialny)

Cadia jest to planeta położona w obszarze kosmosu zwanym Bramą Cadiańską. To jedyna droga prowadząca z Oka Terroru do reszty galaktyki. Jej niefortunne położenie sprawia, że Cadia jest największą planetą forteczną w Imperium. W każdej chwili musi być gotowa do odparcia sił Chaosu. W rzeczywistości cały świat jest ufortyfikowany, a niemalże cała jego produkcja przeznaczona jest na cele militarne. Każdy mieszkaniec Cadii odbywa szkolenie wojskowe, a 71,75% populacji znajduje się bez przerwy pod bronią. Cadia przypomina Terrę z dawnych wieków, w większości pokryta jest rozległymi oceanami. Dla Inkwizytorów żołnierze z Cadii to cenni sprzymierzeńcy. Doskonale wyszkoleni, odważni, a do tego potrafiący walczyć z tworami Chaosu. Ich skuteczność sprawia, że są pożądani różnych sektorach takich jak sektor Calixis czy sektor Sepulchurum. Atrybuty Hagiografia (Hagiography), Znajomość Liturgii (Liturgical Familiarity) i Błogosławiona Ignorancja (Blessed Ignorance) należy zastąpić atrybutami podanymi poniżej: Urodzony by Walczyć Dla mieszkańca Cadii całe życie jest wojną, a krótki okres pokoju jedynie przygotowaniem do niej. Cadianie rozwinęli w sobie naturalną celność i łatwość zadawania śmierci wrogom Imperatora. Rezultat: Należy zamienić losową początkową wartość Umiejętności Strzeleckich na 25 + 2k10 oraz początkową wartość Ogłady na 15 + 2k10. Szkolenie Wojskowe Cadia od stu wieków toczy wojnę z Chaosem, każdy jej mieszkaniec miał kiedyś w ręku broń i wie jak się nią posługiwać. Na Cadii nie ma osoby, która nie odbyłaby wojskowego szkolenia pod okiem doświadczonych żołnierzy i nie nauczyła się bronić swego domu. Zaleta: Postać rozpoczyna grę z talentem Broń Podstawowa (Laserowa) oraz Broń Biała (Prymitywna). Groza Oka Bliska obecność Oka Terroru nie wpływa dobrze na ludzi. Z jednej strony liczne walki ze sługami Chaosu powodują, że cadiańscy żołnierze tak się go nie lękają. Z drugiej jednak strony złowróżbne moce odciskają swoje piętno na ludziach. Rezultat: Postać otrzymuje 1k5 Punktów Zepsucia ale testy Strachu związane z obecnością lub działaniem Chaosu wykonuje z modyfikatorem +10 do SW.

:: autor: Dżak :: artykuł przeczytało dotąd: 3588 osób

Komentarze

Ethereal
18.06.09, 17:03

Ojczyzna całkiem dobrze opisana pod względem mechaniki.

Dodałbym jedynie do Szkolenia Wojskowego Talent: Broń Pistoletowa (Laserowa) czyli Pistol Weapon Training (Las). Dlaczego? Ano zabawnie wygląda sytuacja gdy taki, dajmy na to, Cadianin grzeje w Chaosiarzy z Lasguna. Kończy mu się bateria, a obok jest Laspistol... którego nie umie używać.

Ma to sens w odwrotnej sytuacji: ktoś kto umie się posługiwać pistoletem, nie zawsze umie się posługiwać karabinem. Tutaj zaś to trochę groteskowo by wyglądało.

Dżak
25.06.09, 20:31

W pewnym sensie potrafi też używać pistoletu laserowego, co prawda gorzej (modyfikator -20), ale w końcu uczono go posługiwania się tylko karabinem, ponieważ nie oczekuje się od niego walki na bliskim dystansie tylko wspieranie ogniem prawdziwych żołnierzy.

"Ma to sens w odwrotnej sytuacji: ktoś kto umie się posługiwać pistoletem, nie zawsze umie się posługiwać karabinem. Tutaj zaś to trochę groteskowo by wyglądało."

Jeśli założymy, że używanie pistoletu w tak znaczącym stopniu różni się od używania karabinu, to sytuacja jest taka sama w obydwie strony. Tzn. ktoś kto posługuje się karabinem niekonicznie musi umieć posługiwać się pistoletem i odwrotnie.

Tak przynajmniej myślę.

Szutruknahhunte
22.09.10, 00:05
Ładne pochodzenie

na początku myślałem że nieco przegiete ale potem... Cóż chyba uczynię obstawę mojego inkwizytora Cadianami Pasują-wierni, nawykli do wojny znający coś nie coś chaos i chyba raczej małomówni Choć i tak uważam że najwierniejszymi strażnczkami inkwizytorów winny być Adeptae Sororiats(najlepiej ze Scholae progeniumm)... To w końcu prawdziwe, porządne fanatyczki, chyba bez żadnych zahamowań....

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
   40K.pl © 2006 by orth | engine: PN | support min.: IE5.0 800x600
   Wszelkie prawa do zawartości, kodu i interfejsu serwisu zastrzeżone.
   Logotypy oraz materiały identyfikacyjne produktów linii wydawniczej Warhammer są własnością ich twórców
   gamesworkshop.com | blackindustries.com | blacklibrary.com | copcorp.pl
   zobacz także: Zamek Drachenfels | Fabularny.net

 realizacja:
 orth.com.pl

:: zegarki-i.pl | :: pieluchy dla dzieci

  40K.pl Poleca!