:: » STRONA GŁÓWNA ::

40K Role Play Game
Książki
Gry PC
Bitewniak
FanArt
Terminal
Wyraź Opinię

Co sądzisz o nadchodzącej premierze gry Space Marine?

  • To będzie przełom!
  • Zapowiada się dobrze
  • Zwiastuny mnie nie przekonują
  • Tragedia...

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15

  Mythos Angelica Mortis
 :: niedziela, 26 kwietnia 2009 - 20:55 :: kategoria: Fluff :: Dział: FanArt ::

Mythos Angelica Mortis to księgą podobna Apokryfowi ze Skaros oraz Apokryfowi z Davio. Jest to lista i dokładny opis dwudziestu Zakonów Kosmicznych Marines które powołano po to żeby strzegły Oka Terroru i odpierały wszelkie plugastwa, armie i Czarne Krucjaty które próbują je opuścić. Zakony te zwane są Astartes Praeses i mocą nakazu Adeptus Terra mają stacjonować w pobliżu Bramy Cadiańskiej żeby móc szybko zareagować jeśli coś wychynie z Oka. Spośród dwudziestu Zakonów znanych jest nam tylko sześć – Zdzieracze Skór, Idealni Marines, Straż Nocy, Reliktorzy, Ujarzmiciele i Biali Konsulowie.
  40K.pl Poleca!
„Kosmos jako rzekł sam Nieśmiertelny Bóg-Imperator Ludzkości zasiadający na swym Złotym Tronie i władający galaktyką i wszelkimi istotami człeczymi ze świętej planety znanej jako Terra, jest niebezpiecznym i groźnym miejscem, pełnym grożących poczciwemu człeku i jego kruchej duszy okropieństw. Istot tak ohydnych i bluźnierczych w swej formie że trzeba je zniszczyć. Jednakże słuchajcie mnie tedy, nie niszczymy ich po to żeby zaspokoić swe rządze ni żeby nawet się chronić! Te plugawe twory wymagają oczyszczenia świętym ogniem bolterów i cięć mieczami łańcuchowymi po to żeby wyświadczyć przysługę samej galaktyce, a nawet Wszechświatowi! Kiedy Imperator rozpoczął swe najwspanialsze dzieło – Wielką Krucjatę myśleliśmy że największym zagrożeniem dla człeka są zdradzieccy i zawistni xenos, którzy pogrążeni w pogaństwie i korzystający z niszczących umysł, ciało i duszę technologii i czarnoksięstwa chcieli naszego upadku. Jednakże wraz z końcem Krucjaty objawione zostało nam nowe zagrożenie którego nie ośmielę się tutaj przytoczyć gdyż jest ono cierniem w sercu naszego chwalebnego i wspaniałego Imperium. Ta groźba jednakże została ujawniona i podpisała na siebie wyrok śmierci jako że jest nam teraz w pełni znana. Ci spaczeni arcy-wrogowie Imperium zbiegli do tajemnego i mitycznego obszaru galaktyki znanego jako Occularis Terribus który znajduje się w Segmentum Obscurus. Aby strzec tego obszaru stworzono sieć fortec w Bramie Cadiańskiej, ufortyfikowano Cadię oraz powołano Astartes Praeses – dwadzieścia Zakonów Adeptus Astertes – Zdzieraczy Skór, Idealnych Marines, Straż Nocy, Reliktorów, Ujarzmicieli, Białych Konsulów <DALSZE DANE UTAJNIONE>

O Zdzieraczach Skór wiadomo nam to co wymienione zostało powyżej, pewny jest także ich udział w Trzynastej Czarnej Krucjacie gdzie do walki z Chaosem wystawili pełne osiem kompanii, reszty informacji niestety nie podano.

Idealni Marines podczas Trzynastej Czarnej Krucjaty wystawili wszystkie poza jedną, rezerwową kompanią do walki. Ich Mistrz Zakonu – Absolon zginął w początkowych fazach wojny. Pancerz Idealnych Marines jest czarny, tylko jego naramienniki i ramiona są czerwone. Ich znakiem jest czarna czaszka posiadająca kolczastą aureolę. Świat domowy Idealnych Marines to Necris.

Straż Nocna której światem domowym jest planeta o nazwie Cisza jest jednym z niewielu Zakonów który nie stosuje się co do każdego zdania spisanego w Codex Astartes ponieważ posiadają jedenaście kompanii (podczas gdy większość Zakonów ma ich dziesięć) które wszystkie wystawili podczas Trzynastej Czarnej Krucjaty. Brali też udział w Kampanii Zeist gdzie wezwał ich Lord Macragge żeby pomogli wyzwolić świat Augura.

Reliktorzy to Zakon powołany w 36 Millenium, ich światem macierzystym jest Neutra a ich aktualnym przywódcą jest Artekus Badane. Okrzyk bojowy tego Zakonu to: „Siła Woli, Odwaga Woli”.

Reliktorzy po swoim Powołaniu byli znani jako Ogniste Szpony i wierzy się że pochodzą z genoziarna Ultramarines i Mrocznych Aniołów, są jednym z dwudziestu Zakonów Astartes Praeses. Ich pancerze są szare, z czarnymi naramiennikami. Jako znak przyjęli białą czaszkę.

Zakon Reliktorów kiedy znany był jeszcze jako Ogniste Szpony od początku walczył w okolicach Oka Terroru, często u boku Cadiańskich Oddziałów Uderzeniowych. Pewnego razu podczas wieszczenia z Tarota Imperatora ujrzany został Kosmiczny Wrak który wyłonił się z Osnowy koło Świata Kuźni Stygies w Segmentum Obscurus. Ogniste Szpony zostały przydzielone do zbadania go, jak się okazało był to Łowca Grzechu którym podróżowała banda wyznawców Chaosu dowodzona przez czempiona Tzeentcha znanego jako Łowca Skór. Krążowniki Uderzeniowe Ognistych Szponów ostrzelały Wrak do którego potem wdarła się drużyna Terminatorów dowodzona przez Kronikarza Decario i Inkwizytora De Marche.

Czempion dzierżył demoniczny miecz w którym zawarta była esencja Większego Demona. W walce De Marche szybko zauważył że jego ciosy toporem energetycznym nie odnosiły zbyt wielkiego skutku zaś miecz energetyczny Decario został złamany a jego Terminatorska zbroja rozdarta. Wtedy to Kronikarz użył swojej energetycznej pięści i wyrwał ramię Łowcy Skór, jednak pomimo takiej rany Tzeentchainin nadal walczył – zabił czterech Marines i obalił Decario. Wtedy ten schwycił najbliższą broń i modląc się do Imperatora odciął Łowcy Skór głowę.

Kiedy Chaosyta padł martwy, Decario spostrzegł się, że do ścięcia jego głowy użył demonicznego miecza, wtedy też poczuł że tego rodzaju broni można używać do walki z Chaosem. De Marche ostrzegł Kronikarza że ten powinien mu oddać miecz ponieważ tylko on, Inkwizytor posiadał odpowiednią wiedzę która pozwoli mu bezpiecznie korzystać z tego rodzaju broni. Decario zgodził się, kiedy wrócili na barkę bitewną Ognistych Szponów, obaj przekonali Mistrza Zakonu żeby zwalczać ogień ogniem. Od tamtej chwili zaczęli podróżować po światach znajdujących się w pobliżu Oka Terroru i zbierać demoniczną broń, to właśnie wtedy zaczęli być nazywani Reliktorami.

Po niedługim czasie jednak Imperium zorientowało się że Reliktorzy używają w walce narzędzi Chaosu i do ich Klasztoru Fortecy wstąpiła komórka Inkwizytorów, czterech Mistrzów Zakonów Marines zaś na orbicie znajdował się Okręt Bitewny klasy Imperator. Reliktorom rozkazano oddanie wszelkich znalezionych przez nich relikwii oraz De Marcha który został zabity jako heretyk, Zakonowi zaś rozkazano podjęcie stuletniej, karnej krucjaty i wysłano ich wszystkich na Armageddon do Dżungli Równikowych których mieli chronić, a w szczególności Monolitu Angrona. Zakon opuścił Armageddon po tym jak Kronikarze mieli wizję oka które krwawiło i nie posiadało powieki, wtedy to wsiedli do swego Fortu Kosmicznego klasy Ramilies i ruszyli w stronę Oka Terroru. Zmusili pewien demoniczny byt zaklęty w mieczu to przetłumaczenia pewnych notatek które stworzyli jego słudzy tysiąclecia temu i dzięki temu dowiedzieli się o Archiwum Diamedesa na planecie Fremas które znajdowało się w środku szczytu góry i nie posiadało żadnego widocznego wejścia lub wyjścia. Archiwum, zbudowane w 37 tysiącleciu było tajemnicą dla wszystkich poza najwyższych rangą adeptów Terry. Reliktorzy zaatakowali Archiwum, zniszczyli oddziały Inkwizycji które tam przebywały i zabrali stamtąd bliżej nieopisany Artefakt Chaosu który mieli studiować tylko najbardziej nieskalani Kronikarze. Jednakże krótko po tym Reliktorzy zostali zaatakowani przez Szarych Rycerzy prowadzonych przez Inkwizytora Cyarro oraz ogłoszeni Excommunicate Traitoris. Czystkę przetrwało około dwustu Reliktorów którzy zbiegli w stosunkowo bezpieczne dla nich tereny znajdujące się tuż w pobliżu Oka Terroru.

Nie jest wiadome czy po tych wydarzeniach sprzymierzyli się z Chaosem, rzucili do walki z nim czy wciąż poszukują przeklętych relikwii dla dobra Imperium.

Ujarzmiciele to Zakon który swą siedzibę ma na Xenax, ich pancerze są zielone a znakiem jest czarna, zaciśnięta pięść.

Wiadomo jest że podczas Trzynastej Czarnej Krucjaty Ujarzmiciele wystawili trzy pełne kompanię. Brali także udział w Trzeciej Wojnie Między Gildyjnej w sektorze Inca w latach 850-901 w 41 Millenium. Ojcowie Gildii sektora Inca w Ultima Segmentum, walczyli z Eldarskimi piratami znanymi jako Smoki Pustki. Ujarzmiciele zaś zostali wezwani do pomocy, w walkach też brali udział Marines z Zakonu Synów Anteusa. Kapitan Rakman zaraportował że Synowie Anteusa pojawili się zupełnie niespodziewanie i otwarli drugi front przeciwko Eldarom co zaskutkowało szybkim zniszczeniem obcych. Starli się też z rasą znaną jako Komórkowcy która ich zaatakowała, Komórkowcy to dziwna rasa xenos którzy atakują ciało przyszłego nosiciela i implantują w nim część siebie co sprawia że później nosiciel zmienia się w kolejnego Komórkowca. Wszyscy Marines którzy zostali zarażeni przez Komórkowców i zmienili się zostali wyleczeni lub zabici poza dwudziestoma.

Biali Konsulowie to Astartes wywodzący się od Ultramarines, ich pancerze mają kolory które są odwróceniem sposobu malowania pancerzy przez Ultramarines – są biało-niebieskie a hełmy ich weteranów są niebieskię. Wiadomo że Biali Konsulowie posiadają jedną barkę bitewną – Miecz Prawdy i dwa krążowniki uderzeniowe – Hermesa i Wieczną Wiarę. Brali udział w Dwunastej Czarnej Krucjacie (znanej jako Wojna Gotycka) oraz Trzynastej gdzie wystawili wszystkie dziesięć kompanii.

:: autor: Raziel :: artykuł przeczytało dotąd: 2589 osób

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
   40K.pl © 2006 by orth | engine: PN | support min.: IE5.0 800x600
   Wszelkie prawa do zawartości, kodu i interfejsu serwisu zastrzeżone.
   Logotypy oraz materiały identyfikacyjne produktów linii wydawniczej Warhammer są własnością ich twórców
   gamesworkshop.com | blackindustries.com | blacklibrary.com | copcorp.pl
   zobacz także: Zamek Drachenfels | Fabularny.net

 realizacja:
 orth.com.pl

:: zegarki-i.pl | :: pieluchy dla dzieci

  40K.pl Poleca!