:: » STRONA GŁÓWNA ::

40K Role Play Game
Książki
Gry PC
Bitewniak
FanArt
Terminal
Wyraź Opinię

Co sądzisz o nadchodzącej premierze gry Space Marine?

  • To będzie przełom!
  • Zapowiada się dobrze
  • Zwiastuny mnie nie przekonują
  • Tragedia...

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15

  Arma Astartes
 :: niedziela, 19 kwietnia 2009 - 20:05 :: kategoria: Fluff :: Dział: FanArt ::

Pancerze wspomagane to rodzaj zbroi które pierwotnie były zarezerwowane tylko dla Kosmicznych Marines jednak wraz z trwaniem Imperium Człowieka powstały ich inne wersje, dostępne dla zwykłych ludzi. Jest to bardzo trwały pancerz zrobiony z ceramitowych płyt. Postronnemu obserwatorowi może się wydać że jest ciężki i nieporęczny jednakże zamontowane w nim elektroniczne i hydrauliczne moduły niwelują wszelkie niewygodności oraz zwiększają siłę osoby noszącej pancerz.
  40K.pl Poleca!Pancerz wspomagany jest kiedy założony jest kompletnie odizolowany od atmosfery na zewnątrz, tak że żadne gazy czy trujące toksyny nie są w stanie przeniknąć do człowieka. Ponadto zamontowany są w nim różne systemy wspomagające wzrok, słuch oraz umożliwiające komunikację radiową. Plecak pancerza zawiera jednostkę energetyczną, systemy środowiskowe i dodatkowe stabilizatory.

Kosmiczni Marines przechodzą wiele kontrolowanych mutacji i zmian genetycznych oraz cybernetycznych których zwieńczeniem jest wszczepienie im Czarnej Powłoki która pozwala im instynktownie korzystać z interfejsu i wszystkich możliwości pancerza wspomaganego czyniąc go dla nich jakby drugą skórą.

Pomimo że pancerze wspomagane są kojarzone głównie z Adeptus Astartes to nie tylko oni ich używają, trafiły one także do Adepta Sororitas i Inkwizytorów a także wielu innych ludzi których stać na takie pancerze. Jednakże wersje pancerzy wspomaganych dostępne zwykłym śmiertelnikom nie wzmacniają siły użytkownika, nie są tak zespolone jak pancerze Marines z nimi oraz nie zapewniają aż tak dobrej ochrony.

Pierwsze projekty pancerzy wspomaganych powstały najprawdopodobniej podczas Mrocznej Ery Technologii co sugeruje odnalezienie SWK pancerzy wspomaganych na planecie Aureus należącej do Technokracji Auretiańskiej przez siły Mistrza Wojny Horusa tuż przed jego Herezją. Pancerze te były używane od początku istnienia Imperium i przez lata ewoluowały i były ulepszane. Tutaj zostaną opisane ich rodzaje które wykształciły się podczas panowania człowieka.

Wzór I: Pancerz Piorunowy
Ten typ pancerza był już noszony przez techno-barbarzyńców podczas Ery Konfliktu, zanim ujawnił się Imperator. Kiedy Imperator rozpoczął podbój Ziemi i Wojny Unifikacyjne jego proto-Astartes nosili te pancerze, na ich napierśniku widniał pierwszy symbol kojarzony z Imperium – piorun, w tamtych czasach był to osobisty herb Imperatora. Od tego właśnie insygnium wzięła się nazwa pancerza.

Pancerz Piorunowy nie był hermetycznie zamknięty i nie oferował ochrony przed środowiskiem a jedynie filtrował gazy trujące, gdyż te funkcje nie były potrzebne, Pancerze Piorunowe używane były tylko podczas walk na Ziemi. Te pancerze nie miały jakiegoś konkretnego wzorca dlatego też mocno się między sobą różniły więc pancerze armii Imperatora nie były identyczne z tymi których używali żołnierze Cesarstwa Panpacyficznego czy Bloku Yndonesyjskiego.

Główną częścią pancerza był korpus składający się z napierśnika oraz ochraniaczy ramion do których, z jednostki energetycznej na plecach, płynęła energia znacznie wzmacniająca siłę wojownika która była jednym z najważniejszych czynników jako że walki w tamtych czasów głównie odbywały się wręcz i z użyciem broni białej. Nogawice Pancerzy Piorunowych choć także były mocno opancerzone to jednak nie były wspierane energią.

Wzór II: Pancerz Krucjaty
Po tym jak Imperator podbił Układ Słoneczny fabryki Marsa rozpoczęły produkcję nowego rodzaju pancerzy dla Kosmicznych Marines, były one nazywane Pancerzami Krucjaty ponieważ zostały zaprojektowane na Wielką Krucjatę Imperatora. Były to pierwsze w pełni hermetycznie zamknięte pancerze jako że były przeznaczone do podboju przestrzeni kosmicznej.

W Pancerzu Krucjaty nogi użytkownika były już w pełni chronione i wspomagane energetycznie, wywietrzniki na napierśniku które były obecne we Wzorze I zostały teraz ukryte dzięki usprawnieniu technologii chłodzącej. Plecak miał rozmiar podobny Wzorowi I jednakże był znacznie lepszy, zawierał system wspomagania życia,mechanizmy wymiany powietrza oraz automatyczne urządzenia medyczne które stały się częścią pancerzy Marines już na zawsze.

Hełm został usprawniony o technologię sensoryczną wynalezioną na Marsie, która pozwalała noszącemu go widzieć w podczerwieni, ultrafiolecie, przybliżać i oddalać obraz oraz tłumić nagłe błyski i hałasy zapobiegając ogłuszeniu wojownika.

Wzór III: Żelazny Pancerz
Ten model pancerza datowany jest na czasy wojen Wielkiej Krucjaty które miały miejsce w pobliżu centrum galaktyki gdzie znajdywały się Światy Macierzyste Squatów. Walki ze Squatami i xenos zamieszkującymi te tereny były tak ciężkie że musiano stworzyć nowy rodzaj pancerza który miał pozwalać Astartes na frontalne ataki na nieosłoniętym terenie.

Wzór III nigdy nie był planowany jako pancerz mający zastąpić Wzór II, był tylko stosowany jako jego wariacja w warunkach kiedy Marines nie mogli liczyć na żadne osłony, przednia część pancerza była dużo twardsza niż we Wzorze II a naramienniki zakrzywione tak aby odbijać pociski. Żeby wojownik był w stanie zachować równowagę jednak musiano zmniejszyć opancerzenie w częściach tylnich pancerza, dzięki czemu stan ciężkości wyrównywał się. Hełm tego pancerza zainspirował także później twórców Wzoru IV i Wzoru VI.

Pomimo że przy produkcji pancerza odniesiono sukces był on jednak zbyt nieporęczny i ciężki dlatego używano go tylko podczas walk w tunelach oraz przy abordażach, czasami był też noszony przez gwardię ceremonialną. Wizualnie był to najbrutalniejszy pancerz jaki nosili Marines.

Wzór IV: Imperial Maximus
Pancerz Wzór IV został stworzony pod koniec Wielkiej Krucjaty, dzięki ponownym odkryciu technologii na nowo podbitych światach udało się zwiększyć ochronę i zmniejszyć wagę pancerza, lepsza technologia pozwoliła także zmniejszyć liczbę kabli w zbroi które były podatne na uszkodzenia. Imperial Maximus były tworzone z paru komponentów zamiast osobnych płyt tak jak jego poprzedniczki dzięki czemu był tańszy i szybszy w produkcji choć tracił trochę na mobilności.

Hełm był zaprojektowany całkowicie od nowa i tylko wygląd Wzoru III trochę zainspirował twórców Wzoru IV, od podstaw stworzono całkowicie złączniki neuralne i moduły sensoryczne dzięki poznaniu nowych technologii i materiałów które napłynęły do kuźni Marsa podczas Wielkiej Krucjaty.

Pancerze Wzór IV były przewidziane jako ostateczna wersja zbroi dla Adeptus Astartes gdyż nadawały się do każdego środowiska, wiele Legionów zostało w nie szybko wyekwipowana. Niektóre Zakony Marines wciąż używają pancerzy Imperial Maximus w 41 Millenium.

Wzór V: Pancerz Herezji
Kiedy rozpoczęła się Herezja tylko część Legionów posiadała pancerze Wzór IV i większość Marines które posiadały nowe pancerze zwróciła się przeciwko Imperium, większość lojalistów walczyła jeszcze używając głównie prastarego Wzoru II. Rzemieślnicy i Techmarines lojalistów żeby móc walczyć dalej użyli nowo poznanych technologii i połączyli je ze starym ekwipunkiem tworząc pancerze Wzór V zwane Pancerzami Herezji.

Pancerz ten jest rozpoznawalny dzięki napierśnikowi, naramiennikom i nagolenicom które były nabijane ćwiekami. Hełm pancerza przypomina wersję z Wzoru VI jednakże jest znacznie mniej zaawansowany technicznie.

Wzór VI: Pancerz Corvus
Kiedy skończono produkcję pancerzy Wzór IV rozpoczęto pracę nad nowymi zbrojami. Wzór VI był tak jak Wzór V połączeniem nowych technologii ze starymi. Czasami ten pancerz jest zwany „Dziobatą Zbroją” przez jej hełm przypominający ptasi dziób.

Wzór VII: Pancerz Aquila
Wzór VII został stworzony pod koniec Herezji Horusa i jest popularnie używany dziesięć tysięcy lat po niej. Został stworzony na bazie Wzoru VI.

Kiedy zbliżała się bitwa o Marsa, Imperium uświadomiło sobie że w końcu go straci dlatego też grupę ludzi tworzących ten rodzaj pancerza przeniesiono na Terrę. Kiedy Mars trafił w ręce Horusa, pancerz Wzór VII zaczął trafiać do Marines stacjonujących na Ziemi i Lunie.

Wzór VII wyróżnia się zaprojektowanym od nowa napierśnikiem który lepiej chronił okablowanie na piersi i ramionach, na owym napierśniku widnieje także Orzeł Imperialny, wcześniej zarezerwowany tylko dla Legionu Dzieci Imperatora co dało pancerzowi popularną nazwę Armorum Imperator lub też Orli Pancerz. W tym pancerzu porzucono ideą ćwiekowanych naramienników i wymieniono hełm. Wzór VII powstał na bazie Wzoru VI dlatego też mają wiele wspólnych elementów i sporą część można między nimi swobodnie wymieniać.

Wzór VIII: Błędny Pancerz
Wzór VIII to mocno zmodyfikowana wersja pancerza Wzór VII, dzięki dodatkowym płytom całe okablowanie pancerza jest teraz szczelnie chronione, pancerz został także wyposażony w kołnierz chroniący jednostkę respiracyjna oraz złączenia szyjne. Zastosowanie kołnierza wymagało stworzenie nowego rodzaju hełmu przez co hełmy ze starszych pancerzy są niekompatybilne ze Wzorem VIII.

Jak na razie produkcja Wzoru VIII jest ograniczona i niewiele Zakonów oraz Marines go nosi. Głównie trafiają one do oficerów co jest znakiem ich rangi.

Pancerz Aegis
Pancerz Aegis noszony przez Zakon Szarych Rycerzy jest niesamowicie dobrze stworzony, zawarte są na nim modlitwy i runy ochronne. Są one także poświęcone i naładowane mocą psioniczną. Zbroja ta jest wzorowana na Wzorach VI, VII i VIII zaś hełm to mocno zmodyfikowana wersja hełmu z Wzoru III.

Pancerz Adepta Sororitas
Pancerz Sióstr Bitwy jest znacznie mniejszy i lżejszy od pancerzy Kosmicznych Marines, nie zapewnia użytkowniczce dodatkowej siły oraz nie oferuje jej instynktownego połączenia z jego interfejsem ale zapewnia taką samą ochronę.

:: autor: Raziel :: artykuł przeczytało dotąd: 3291 osób

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
   40K.pl © 2006 by orth | engine: PN | support min.: IE5.0 800x600
   Wszelkie prawa do zawartości, kodu i interfejsu serwisu zastrzeżone.
   Logotypy oraz materiały identyfikacyjne produktów linii wydawniczej Warhammer są własnością ich twórców
   gamesworkshop.com | blackindustries.com | blacklibrary.com | copcorp.pl
   zobacz także: Zamek Drachenfels | Fabularny.net

 realizacja:
 orth.com.pl

:: zegarki-i.pl | :: pieluchy dla dzieci

  40K.pl Poleca!